Založ si blog

Vzdelanie a múdrosť na okraji záujmu novinárov?

 

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, v rámci podpory rozvoja vedy a techniky, včera, prostredníctvom pani ministerky Lubyovej  udelilo v ocenenia za mimoriadne výsledky v oblasti vedy a techniky za rok 2019. Popularizácia vedy, investície do nej a jej ľudí sú nevyhnutné pre uchopenie zmien, ktoré je možné využiť na riešenie kľúčových lokálnych aj globálnych problémov.  V rámci slávnostného galavečera, ktorý sa uskutočnil v Incheba Expo Aréne Bratislava boli slávnostne udelené ceny v piatich kategóriách. Kto sledoval tento program na štátnom kanály mal možnosť vidieť skromných, pokorných a húževnatých ľudí  – vedcov a technikov, ktorí svojim vzdelaným umom , výsledkami trpezlivého bádania a inováciami uľahčujú náš život v oblastiach zdravia, technického pokroku, životného prostredia, rodiny, aj v medziľudských vzťahoch. Nie, nebol to klasický galavečer preplnený  celebritami. Dámy nesúťažili o najkrajšiu róbu a páni sa pred kamerami nechválili akí sú výnimoční a úspešní. Čo som sa o tomto podujatí dnes dočítal v našich denníkoch? Nič. Všimnite si prosím, ako zúfalo toto slovo nič pôsobí. No naše média ma dnes  na titulných stránkach obohatili o nesmierne dôležité informácie, kto na koho podal trestné oznámenie, ktorý prokurátor je slniečkár, kto dnes nosí Dianinu tiaru, čo mám robiť s vypraženým olejom…

 

Jim Trelease: „ Nevzdelaná väčšina môže prehlasovať vzdelanú menšinu – to je veľmi nebezpečný aspekt demokracie.“

 

Zriadila strana Za ľudí a PS/Spolu pravidelné autobusové linky na východe Slovenska?

23.01.2020

TRASA: – Osady, mítingy ĽSNS, Národnej koalície, KDŽP Aliancie za Slovensko, Priamej Demokracie, Doma dobre - A späť. Cena cestovného: Zadarmo, cestovné a možno čosi na prilepšenie hradí viac »

Implantuje KDH do kresťanstva mnohoženstvo a neformálne vzťahy, či čo?

20.01.2020

Billboardy, billboardy kde na vás politici berú... Pravidelní blogeri i diskutéri v Pravde už postrehli moju záľubu vyjadrovať sa s mojou priateľkou Satirou na témy ľahko vážne, vážne aj viac »

Založí si Kočner v base futbalovú jedenástku?

17.01.2020

Eniky beniky kliky bé kto je ďalší na rade? Vec je iste taká dobre robí prácu NAKA. Marián v cele o hlade nie je v dobrej nálade na Dobroša zvonka čaká zbytok chásky ráta pod dozorom púšťa viac »

francúzsko, štrajk

Francúzska vláda rokuje o návrhoch dôchodkovej reformy, protesty pokračujú

24.01.2020 12:49

Vlna štrajkov zachvátila celé Francúzsko a trvá už 51 dní.

voľby, volebná miestnosť, hlasovací lístok, urna

Niektorí voliči v zahraničí dostali chybné zásielky s hlasovacími lístkami

24.01.2020 12:37

Ministerstvo vnútra zaznamenalo zatiaľ za celú SR štyri oznámenia o chybných zásielkach s hlasovacími lístkami pre voličov v zahraničí.

parlament

Predvolebné pytačky. Kto s kým a proti komu?

24.01.2020 12:00

Takmer všetky prieskumy verejnej mienky z posledných mesiacov ukazujú, že v budúcej Národnej rade by malo pôsobiť až deväť strán.

Irak Bagdad Protest

Stovky ľudí protestovali v Bagdade proti americkej vojenskej prítomnosti

24.01.2020 11:54

Od rána zaznievali v centre Bagdadu z ampliónov heslá ako "Nie Amerike!"

satura

Pozorujem a pokúšam sa dokonalejšie vidieť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 57643x
Priemerná čítanosť článkov: 1517x

Autor blogu

Kategórie