Založ si blog

Ožrani v politike.

 

Včera večer v  súkromnej televízii, v programe -Téma dňa- som sa dozvedel, prečo to politici a vysoko posadení funkcionári štátu preháňajú s požívaním alkoholu. Slovíčko požívať, spojené v súvislosti s ožieraním sa vyznieva síce komicky, no pokúsim sa so smiechom cez slzy zachovať dekórum, veď sa hovorilo o ľuďoch, ktorí nám pripravujú  aj realizujú rozumné zákony, aby sa nám na výstupe ich snaženia a úmornej práce žilo lepšie. Úvod relácie bol spestrený premietnutím záznamov s podguráženými politikmi, škoda, že len s niektorými, mohol to byť niekoľko hodinový trhák a people metre v obývačkách by sa krútili ako vrtule. Ostrieľaný moderátor, dvaja diskutujúci a jedna diskutérka, nepochybne odborníci vo svojich fachoch, hovorili o dôvodoch spoločenskej tolerancie pitia alkoholu a o prešľapoch vyvolených, či zvolených funkcionárov.

Argumentácia diskutujúcich v skratke:

  1. Argument – Slovensko je krajina s dlhodobou tradíciou popíjania alkoholu, má to hodnotovo ukotvené v národných zvykoch, je to náš kultúrny fenomén, relaxačný prvok, opíjanie nás sociálne stmeľuje od narodenia až po smrť. Pripíjame si, keď sa nájde dôvod, keď nie, tak si ho vymyslíme.
  2. Argument – Politicky aktívni ľudia a vrcholoví manažéri štátu sú pod enormným tlakom, nielen vo vzťahu k zložitosti práce, ktorú pre nás vykonávajú, ba aj na takúto prácu nie sú pripravovaní odborne a mentálne. Mnohokrát sú nútení riešiť neštandardné vzťahové otázky medzi kolegami, či vo svojich rodinách. Mali by vraj využívať služby psychológov, či iných špecialistov – hlavológov. No údajne je to zložité, pretože odhalenie ich priľnavosti k alkoholu by ich politicky a spoločensky znemožnilo, môžu byť vydierateľní, korupcia by im bola bližšia ako kabát, preto za zacyklujú do problémov a démon alkoholu nad nimi víťazí.

Odzneli aj ďalšie argumenty, no tie sa motali okolo tých už spomínaných. Debatujúci poukázali aj na to, že pitie v parlamente je vo svojej podstate porušenie pracovnej disciplíny, žiaľ bez odsúdenia verejnosťou a iných dôsledkov pre hriešnikov.   Moderátor vyslal debatujúcim niekoľkokrát signál na ostrejšiu debatu formou cielených otázok, na hlbšie rozpitvanie problému z ekonomického aj sociálneho pohľadu. Nepochodil, a tak to na mňa celé zapôsobilo formálne, s nejasne formulovaným odkazom pre politikov, no najmä pre nás – občanov, voličov.

Moje zhrnutie: Nepiť na  Slovensku je čosi nezvyčajné. Alkohol je neurotoxín a najviac tolerovanou drogou.  Jeho zdravé popíjanie je mýtus, je to tichý zabiják, nenávratne poškodzuje psychické a fyzické zdravie človeka. Jeho dlhodobá konzumácia spôsobuje ubúdanie intelektu, výpadky pamäti, povahových vzorcov, správanie nerešpektujúce spoločenské normy, ľudskú etiketu atď. Podobnosť charakteristík s lídrami politických strán a papalášov dnes úradujúcich je čisto nenáhodná. Čo to pre mňa ako občana voliča, občasného a stále zriedkavejšieho popíjača znamená?  Napísať túto úvahu a v čo najväčšej miere ju zdieľať. Ľudia s takýmto biľagom sa jednoducho do verejného života dostať NESMÚ. Našou občianskou povinnosťou je tomu zabrániť kritickým myslením a ich odhalením. Pretože takí sú pre spravovanie vecí verejných NEBEZPEČNÍ. Len triezva a integrovaná osobnosť bez démonov, ktorú si zakrúžkujeme 29.2. môže správne a zodpovedne premýšľať, tvoriť normy a zákony, dodržiavať ich, byť príkladom v osobnom aj verejnom živote a môže zmeniť Slovensko a postoj obyvateľov, ktorý sa dnes považuje za normu – viz. Argument č.1.  Čo tak zaviesť obdobu registra trestov pre všetkých uchádzačov pracovať za štátne, teda za naše peniaze vo verejnom priestore, Certifikát o spôsobilosti zastávať funkcie poslancov NR SR , ministrov vlády, šéfov silových zložiek a súdov nie len vo vzťahu k alkoholizmu. Možno by klesol aj počet politických strán a vedúcich osobností. Znížili  by sa morálne lapsusy a ekonomické straty. Psychotesty, CT, laboratórne vyšetrenia a podobné sofistikované metódy na odhalenie budúcich škodcov sú dávno dostupné. Dnes ísť do volieb so sloganom: – Za triezve a prosperujúce Slovensko- by bol vopred prehratý boj, sprevádzaný posmeškami „zdravotne“ popíjajúcich zmanipulovaných občanov, intrigami liehovarníkov, producentov etanolových jedov a samotných vyberačov daní z liehu – štátu. No verte, raz aj triezvosť bude nevyhnutnosť a in, bude určovať víťazov vo volebnej trme-vrme, hodnotovú štruktúru štátu a z nej sa odvíjajúce inštitúcie naozaj slúžiace triezvemu občanovi.

Poznámka: Nie som moslim, abstinujúci alkoholik, politik, fašista, rasista, moralista, puritán, genderista a čo ja viem čo ešte, ale založiť si novú politickú stranu v nasledujúcom volebnom období, hmmm´…?

Reagujte, píšte. Ďakujem.

 

 

 

 

 

Z Matoviča a jeho ľudí si uťahuje harakterný a zodpovedný Bugár , Sulík označil Bélu za žoviálneho, milého a falošného týpka a pretŕčal pred kameru brožúru s číslom 1144.

07.02.2020

Vo včerajšej relácii v TV Pravda- Ide o pravdu - sme mali možnosť vidieť dvoch šéfov politických strán odpovedajúcich na otázky moderátorky z okruhu nasledujúcich hlavných tém: -Prečo viac »

Sú mítingy PS/Spolu, Za ľudí, KDH a ĽSNS riadený pád do barbarstva?

04.02.2020

Všetci, ktorí ste sa pod protifašistickou agendou rozhodli takéto zhromaždenia organizovať a hasiť frustráciu a nespokojnosť občanov Slovenska s vecami verejnými vysokooktánovým benzínom, viac »

Matovič premenil pokutový kop – alebo konečne príde zmena chcená ľuďmi?

02.02.2020

V sobotu v troj tatranskej televízii som si pozrel natural tlačovku Matovičovcov. (Igor, verím, že toto familiárne oslovenie mi nebudeš zazlievať ) v nej „vytrel prežitému politickému partokratickému viac »

Afganistan / Utečenci / Migrant /

Afganistan (asi) dostal šancu na mier

19.02.2020 13:00

Aj keď USA a Taliban podpíšu dohodu, nebude to mierová zmluva. Tú musia uzavrieť samotní Afganci, uviedol pre Pravdu Thomas Ruttig, ktorý vedie organizáciu Analytická sieť Afganistanu.

Andrej Kiska, video

Druhé video o Kiskovi a pozemkoch. Objavuje sa v ňom aj jeho tvár

19.02.2020 12:34

Šéf strany Za ľudí Andrej Kiska nedávno avizoval, že je pripravené druhé video na jeho diskreditáciu. Objavilo sa v stredu.

Čaputová investigatívni novinári Za slušné Slovensko

Čaputová: Novinári a aktivisti ukázali po vražde Kuciaka statočnosť

19.02.2020 12:27

Prezidentka prijala investigatívnych novinárov a iniciatívu Za slušné Slovensko pri príležitosti druhého výročia vraždy Jána Kuciaka.

Francúzsko / väzenie /

Jeden z bossov sýkorovcov František Borbély ide na slobodu

19.02.2020 11:28

Podľa prokurátora nie je záruka, že jeden z posledných žijúcich bossov sýkorovcov, bude viesť riadny život.

satura

Pozorujem a pokúšam sa dokonalejšie vidieť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 123304x
Priemerná čítanosť článkov: 2681x

Autor blogu

Kategórie