Založ si blog

Sulík bez EQ? Vojnový stav Remišovej a Kollára.

 

V nedeľnej politike na TA3 sa stretli budúci koaličníci a debatovali o aktuálnej situácii v SR v súvislosti s Covidom 19. Čo všetko sme sa okrem ich výnimočnosti dozvedeli? Diskutujúci sa pokúšali navodiť atmosféru odhodlania a záujmu vysekať nás z koronaprúseru, ba aj s dôsledkami jeho vyčíňania. Kollár s Remišovou predbehli prezidentku a niekoľkokrát vyhlásili na Slovensku vojnový stav. Ako od klasika: – Zachovajte paniku, občania.- Ak tento blog budú čítať, tak tu je pre nich vysvetlenie.

Ústavný zákon č. 227/2002 Z. z.Ústavný zákon o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu.

Čl.3

(1)Vojnový stav môže na návrh vlády vyhlásiť prezident len za podmienky, že Slovenskej republike bezprostredne hrozí vypovedanie vojny alebo bezprostredne hrozí napadnutie cudzou mocou bez vypovedania vojny.

Mojej pozornosti tiež neuniklo „bratstvo“ Kollára so Sulíkom. Reakcia Richarda na kritiku a oprávnené rozhorčenie Borisa, doplnené jeho otcovským mentoringom za zneužívanie záchranárov a sanitiek čudnými indivíduami potvrdila ,aký kvalitný cement chlapi a deva použili do betónu na základy budúcej vládnej koalície.

Takto sa porozprávali:

Viete, čo je úplný hyenizmus? Keď si niekto zavolá sanitku, vymyslí si blbosť a teraz si to natáča, ako tam dojdú v tých skafandroch a teraz veľká sranda ha -ha -ha. Zatiaľ možno niekto potreboval  pomoc a nedostal. Ja by som týchto ľudí tvrdo zatváral na tri roky do basy. To je šialené!“ Na tieto Kollárove slová odpovedal predseda SaS Richard Sulík svojim typický arogantným úsmevom. „Richard, nesmej sa,  viem, že ty tomu nerozumieš, ale ja viem, čo hovorím!“ Zahriakol ho Kollár.

Šéf liberálov mudroval, že tri roky v base za to, že privolal sanitku, je nezmysel. „Nie za to, ale preto, že si robí srandu,“objasnil mu Kollár s otázkou: „Ty nemáš žiadne EQ alebo čo? Nemôžeš zavolať sanitku, ktorá môže niekde chýbať!“ Sulík ironicky dodal: „Tridsať rokov mu daj!“ 

Môj mentálny stav po odsledovaní relácie: Chvála Bohu, že žezlo v rukách drží ešte Pellegrini. ( To bude pod blogom debata.) Želám mu nech si ho Covid nevšimne a prezidentka stratí pero na podpis dekrétu pre novú vládu.

Mimochodom , Riško s rúškom vyzeráš lepšie. Ozaj, aby som nezabudol, hľadá sa Andrej – Wanted?

Celú reláciu si pozrite v archíve TA3 a urobte si svoj vlastný úsudok.

Premiér Matovič, bojujte!

23.03.2020

Vážený pán premiér, týmto blogom Vás nechcem urážať, ani poučovať. Žiadam Vás len o chvíľu čítania týchto riadkov. Ja denne počúvam Vaše názory, tak si prosím prečítajte aspoň raz ten môj. Nedávajte prosím svojim správaním ľuďom dôvod na to, aby si o Vás mysleli, že ste do vládnutia spadli z neba, a to ešte aj bez padáka. Ste šéf manažér [...]

Dosníval Kiska svoj sen?

17.03.2020

A je to tu. Pred chvíľou prebehla médiami správa, že Andrej Kiska – šéf strany Za ľudí sa vzdal mandátu poslanca NR Slovenskej republiky, ktorý získal vo februárových parlamentných voľbách. V posledných dňoch sa pre údajné zdravotné problémy ani nezúčastňoval rokovaní o vytvorení novej vlády. Povedal, že predsedom strany zostáva. Čo na to jeho [...]

Pán Kollár, kto tu koho nas. al ?

13.03.2020

Včera podvečer, v potravinách jedného obchodného reťazca v Trenčianskom kraji som uvidel na vlastné oči PANIKU, a ja som jej tiež podľahol. Verte, dlho som odolával. Zvládanie paniky bolo niekedy súčasťou môjho profesionálneho života a na mojej odolnosti voči tejto potvore veľakrát záviseli aj životy ľudí. No a včera som sa aj ja pridal k davu [...]

Francúzsko koronavírus bilancia

Desiatkam zamestnancov ružomberskej nemocnice hrozí karanténa

02.04.2020 08:17

Dôvodom je pozitívny test 20-ročného pacienta z Čadce.

Rusko, Taliansko, koronavírus

Pomáhajú Rusi Talianom zadarmo?

02.04.2020 08:00

Je to len nezištná pomoc alebo darca očakáva aj odplatu? Už viac ako desať dní pôsobia v Taliansku ruské tímy, ktoré poslala Moskva do boja proti koronavírusu.

andor sandor

Andor Šándor: Výnimočný stav by bol masaker

02.04.2020 06:00

Podľa českého bezpečnostného analytika Andora Šándora sú reči o výnimočnom stave a vypnutí celej krajiny (blackoute) zbytočným strašením ľudí.

pocasie-2-4-2020

Mrazy postupne slabnú, dokedy ešte potrvajú?

02.04.2020 06:00

Prvé aprílové dni boli poriadne mrazivé, ale postupne sa to bude meniť. Kedy prídu na Slovensko pravé jarné teploty?

satura

Pozorujem a pokúšam sa dokonalejšie vidieť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 267839x
Priemerná čítanosť článkov: 5252x

Autor blogu

Kategórie